Turistik Yerler

Attractions / Turistik Mekanlar

İstanbul’un merkezinde yer alan Uranus İstanbul Topkapı Hotel; şehrin ana ulaşım kanallarından olan tramvay, metrobüs ve dolmuşlara 5 dakika yürüme mesafesindedir. Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan 365 eserini, Hazarfen Ahmed Çelebi’nin üstünden havalanıp uçtuğu Galata Kulesi’ni, Roma İmparator’luğundan günümüze kadar ayakta kalmış Kız Kulesi’ni, Mısır Çarşısı’nı ve pek çok tarihi yapıyı görmek isteyen herkes için bir tercih noktası. Ayrıca CNR EXPO otele 6 km, İstanbul Havaalanı 39 km mesafededir.

 İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Marmara Forum’a da 3 km uzaklığındadır. 


_______________________________________________________________________________________________________


CNR EXPO (6 km): 
Her türlü fuar için İstanbul’un gözde mekanı.

______________________________________________________________________________________________________


Sinan Erdem Spor Salonu(5 km) :
Çeşitli spor müsabakalarına ev sahipliği yapan spor salonu aynı zamanda konser, sanat gösterisi gibi organizaasyonlara da yer veriyor.

______________________________________________________________________________________________________

Marmara Forum Alışveriş Merkezi (3 km) :
İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Marmara Forum, hem dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapıyor, hem bünyesinde bulunan sinema ve çocuk oyun parkı gibi etkinlik alanlarıyla size ve ailenize keyifli bir gün geçirme olanağı sağlıyor.

______________________________________________________________________________________________________Taksim Meydanı (9 km) :
Cumhuriyet Anıtı'nın bulunduğu Taksim Meydanı, her zaman hareketli bir gece hayatı, alışveriş ve restorant bölgesidir. Araç trafiğine kapalı olan İstiklal Caddesi boyunca nostaljik tramvaylar sefer yaparak size zamanda yolculuğu tattırabilir.